Seksi Kadın Parfümleri Kadınların  güzel kokmak isteği binlerce yıldır var olan bir gerçek, aşk ve parfüm en önemli kriter.

Şehvetli kadın parfümlerinin başında Chanel Coco Mademoiselle ve Yves Saint Laurent Black Opium gelmektedir.

Eski mısırdan, antik çine hatta sümer yazıtlarında bile bahsi geçen parfüm ve koku üretimi günümüz modern dünyasın da daha çok günlük hayatımızın içinde olmaya başladı. Peki kadınlar neye göre parfüm seçmeli ve kullanmalılar.

Öncelikle kadınlar mevsimi göz önünde bulundurmalılar ,yazın daha hafif ,daha fresh meyve ve çiçek kokuları olan parfümleri kullanabilirler, turunçgillerin kokuları sizi daha enerjik hissettiricektir.

seksi kadin parfumleri
seksi kadin parfumleri

Güçlü ve tatlı kokulara sahip olan parfümler kış ayları için daha uygun olucaktır, kadın parfümü sürerken cildi temiz olmalı,parfümün uygulandığı bölgede krem veya makyaj malzemesi olmamasına dikkat etmelidir.

Temiz cildinize ve kiyafetinize sıkacağınız kaliteli bir parfüm bir kaç gün etkisi kaybetmeden kokusunu vermeye devam edecektir 2 3 gün sonunda ise parfümün izleri iyice silikleşecek ve kokusu kaybolucaktır.

Kadın parfüm alırken kozmetik ürünlerinde davrandığı seçicilik de davranmalı ve kaliteli ürünleri bilindik markaları tercih etmelidirler. Kalitesiz parfümler kadınlar için kabusa dönüşebilecek cilt hastalıkları ve alaerjilere yol açabilirler.

Parfüm kullandığınızda cildinizde kabarma ve tahriş gibi durumlar oluyorsa vakit kaybetmeden doktora başvurun.

Terleme önleyiciliği ile bilinen ve pudralı bir yapıya sahip parfümler anlık çözümler üretmek için kadınların kullanımına sunulmuş ürünlerdir, bunlar tamamen kimyasal içerikli olup çok tavsiye edilmemektedir.

seksi kadin parfumleri
seksi kadin parfumleri

Açık parfümlerden de uzak durmanız da sağlığınız adına faydalı bir haraket olucaktır.
Kadınlar kendine evlerinde de parfüm hazırlayabilirler,tabii ki aldığınız parfümler kadar etkili olmayacaktır.

Bir kaç yöntem mevcut evde parfüm hazırlamak için esansiyel yağlar , su ve alkol gibi basit malzemelerden harika karışımlar çıkartabilirsiniz yaptığınız parfümünde size özel olması cabası.

Evde parfüm yapmaya vakti olmayan ,hazır parfüm tercih etmeyen veya rahatsızlık sebebiyle kullanamayan kadınlarda olabilirler.

Elbiselerinizin yanına gardrobunuza koyacağınız güzel kokulu kurutulmuş çiçekler, örneğin lavanta sağlığınıza ve cebinize olumsuz etki etmeden kıyafetlerinizin güzel kokmasını sağlayacaktır.

Kişisel hijyene dikkat etmeniz her konuda olduğu gibi güzel kokmanızda da yardımcınız olacaktır.Astım ve koah gibi solunum yolu sıkıntıları olan kadınlar ise parfüm kullanımına dikkat etmelidirler.